Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Strajk pracowników cywilnych WP

dodano 2014-06-25 16:22 w kategorii: Powiatowe

W dniu 25 czerwca 2014 w Warszawie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów jak również pod Ministerstwem Obrony Narodowej odbył się strajk pracowników cywilnych Wojska Polskiego. W pikiecie pod KPRM i MONem uczestniczyła również liczna delegacja pracowników wojska z Mińska Mazowieckiego. W strajku udział  wzięło około 1500 osób. 
 
Przedstawiciele strajkujących złożyli petycję w KPRM jak również w MONie. Z petycji możemy wyczytać, iż protestujący ubiegają sie o zwiększenie wynagrodzeń, gdyż często sa utożsamiani z żołnierzami, gdzie wykonują podobną do nich pracę z tą różnicą że za dużo niższe wynagrodzenia. Są zatrudniani na najniższe wynagrodzenie, podwyżek nie ma uż piąty rok a Rząd nie planuje podnieść tego wynagrodzenia w ciągu najbliższych dwóch lat. Pracownicy sugerowali, że nowo powstające jednostki np. Narodowe Centrum Kryptologii odbywa się ich kosztem, gdyż są zatrudniani na dużo większe podstawy co zawyża średnie wynagrodzenie, jak również jest finansowane z tej samej puli wynagrodzeń.
 
Pikietujących pracowników wsparli przedstawiciele mińskiego SLD Edyta Muszyńska i Krzysztof Miąsko, którzy włączyli się w strajk, jak również zaplanowali i zorganizowali spotkanie w Sejmie z Posłem na Sejm RP Stanisławem Wziątkiem, który pełni funkcję przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. 
 
Na spotkaniu poseł Stanisław Wziątek zapoznał się z postulatami protestujących, wysłuchał protestujących, udzielił wsparcia merytorycznego jak również zaoferował pomoc. Jak zaznaczył poseł Wziątek: cieszy się że strajk przebiega w pokojowy sposób, bez palenia opon i różnych innych incydentów a ma to wartość merytoryczną i przebiega w postaci dyskusji, gdzie każda ze stron może przedstawić swoje argumenty. 
Po spotkaniu, które odbyło się w gabinecie Wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha, poseł Stanisław Wziątek oprowadził delegację po Sejmie RP.


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.